wtorek, 21 maja 2013

Film: "Stoker"


Produkcja: USA, Wielka Brytania
Reżyseria: Chan-wook Park
Scenariusz: Wentworth Miller
Gatunek: Dramat, thriller
Premiera: 10 maja 2013 (Polska)

Opis filmu:
Po tajemniczej śmierci ojca do domu Indii i jej niestabilnej emocjonalnie matki wprowadza się nieznany dotąd wujek, którego dziewczyna podejrzewa o złe intencje.

Moja opinia:
Sama okładka już bardzo mnie zaintrygowała. Na pierwszy rzut oka widać, że film będzie tajemniczy i momentami przyprawiający o ciarki na ciele. Niewiele się pomyliłam. Historia Indii jest przedstawiona w nieco skomplikowany sposób. Na początku nie wiedziałam co dzieje się na prawdę, co nie- jednak w rezultacie wszystko układa się jedną całość. Wielki plus za utrzymanie tego filmu w dramacie, thrilerze. Inaczej powstałby kolejny kiczowaty horror. 
Stoker jest to film niezwykle zaskakujący, momentami przerażający. Kolejny plus za wspaniałą Nicole Kidman jak i zaledwie parę scen z Dermotem Mulroney'em, którego osobiście uwielbiam. Stroje w tym filmie chyba najbardziej mnie urzekły. Wprowadzają w taki charakterystyczny klimat. Końcówka zaskakuje widza. India szokuje i momentami wręcz wydaje się byś antyludzka. Polecam każdemu kto lubi tajemniczy klimat i kto nie oczekuje szybkiej akcji. 
 
4 komentarze:

 1. Zapowiada się nieźle, za chwilę zabieram się za jego obejrzenie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No, no mogłabym się skusić :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Początkowo mnie zaintrygował, zdecydowanie plus za zdjęcia, klimat i kreacje aktorskie. Ale koniec końców, wydaje mi się, że to przerost formy nad treścią. Ładne obrazki nie wystarczą

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przepadam za dramatami, ani za taką tematyką. :)

  shelf-of-books.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń